تولید محتوا

تولید محتوا نیاز همه هست ولی کار هر کسی نمیتواند باشد

تولید محتوا چیست؟

چگونه تولید محتوا این روزا می تواند تا این حد نقش پر رنگی داشته باشد

تولید محتوا - دیجیتال مارکتیگ -سئو

پیش از اینکه بخواهیم ورود به بحث تولید محتوا کنیم این پرسش از خودمان داشته باشیم.

بحث تولید محتوا تاثیر گذارترین و نیز به صرفه ترین شیو های گرفتن خریدار است.

قصد اصلی تولید محتوا جذب و پشت گرمی خریداران است و در این حال محتوا ضرورت دارد با رعایت هدف مشتری تدبیق شود.

چنانچه در سر دارید یک کسب و کار اینترنتی را استارت کنید و درامد خود را افزایش دهید و سایت خورد را به راه بیاندازید اولین قدم برای پیشرفت سایت در نتایج گوگل تولید کردن محتوای مناسب با کار خود و باید آن محتوا اختصاصی باشد

بدون تولید محتوای عالی و بی نقص جایگاهی در صفحات اول گوگل ندارید و داشتن مقام و جایگاه مناسب در صفحات اول گوگل یعنی افزایش درامد.

کسانی هم که به تولید کردن محتوا علاقمند هستند می توانند از این راه به درامد خوبی برسند

اگر در کار خود خبره باشید امروز کسانی هستند که از راه تولید محتوا به درامد کافی و وافی رسیده اند

ساختن محتوای خوب از راه های ثابت شده برای شناساندن محصول خود به مشتریان است و شناساندن محصول به مشتری یعنی تضمین در فروش کالای خود.

بعضی کمپانی ها در مورد اثر گذاری تولید محتوا شک دارند و با این کار باعث از بین رفتن این شانس بزرگ در فروش بیشتر می شوند و از شیوه های غیره برای فروش محصول استفاده میکنند!

به این مسئله دقت کنید

گوگل موقعی به شما اهمیت میدهد که مخاطبین سایت شما به شما اهمیت بدهند

 

و موقعی مخاطب به شما اهمیت میدهد که آنچه به دنبالش در سایت شما هست حق مطلب را ادا کرده باشد و مخاطب راضی از سایت شما بیرون بیاید اکنون گوگل هوشمند شده است و مدت زمانی که هر بازدید کننده در سایت سپری میکند را لحاظ میکند ،گوگل میبیند که هر کاربری که به سایت شما می آید مدت زمان زیادی را صرف بازدید از صفحات و مطالب سایت شما میکند .

بیشتر بخوانید:  مزایای فروش اینترنتی (پنج دلیل برای مهاجرت از فروش سنتی به فروش اینترنتی)

با خود میگوید حتما سایت پر محتوایی است و با سایت شما دوست میشود و شما را در نتایج گوگل بالاتر می آورد تا شما بازدید کنندگان بیشتری داشته باشید و هر بازدید کننده احتمال دارد از محصولات شما خریداری کند و این یعنی افزایش درامد ، ولی وقتی شما به سایت و محتوای خود اهمیت ندهید و مطالب تکراری و ناقصی ارائه دهید کاربر سریع از سایت شما خارج میشود و گوگل هم با همین سرعت با سایت شما قهر میکند و به سایت شما بها نمیدهد پس تولید محتوا نقش مهمی در بازدید کنندگان شما از گوگل دارد و هر بازدید کنند هم یعنی افزایش درامد.

مسولیت گوگل همین است که تمام داده ها را ساماندهی کند و طبق سرچ شایسته ترین ها را در پیج اول به بازدیدکنندگان ارائه دهد.

ولی شایسته ترین به عقیده گوگل کیست؟

خوبترین به نظرگوگل سایتی است که تولید محتوا را در اولیت قرار دهد و با توجه به احتیاج مخاطب کار کند.

میتوان گفت گوگل آلرژی به مطالب کپی دارد و تشنه ی مطلب جدید است ، اگر شما صد سئو پست را رعایت کنید ولی مطلب کپی و طراز اول نباشد به سرعت از کنار سایت شما میگذرد.

به چه خاطر تولید محتوا در دیجیتال مارکتینگ و بازاریابی نقش اول را ایفا میکند؟

همین خود شما وقتی یک مطلب یا یک محصول را در گوگل سرچ میکنید به چه نکته هایی توجه میکنید و چه احتیاجاتی دارید؟

امروز دنیا شده دنیای فضای مجازی و اینترنت و هر شخصی هر چیزی نیاز دارد در گوگل سرچ میکند و نیاز خودش را برطرف میکند.در چندی قبل صاحبان کار برا جذب بازدید کننده به دنبال تبلیغات بودند زیرا روش دیگری پیدا نمیکردند، ولی در شرایط کنونی با یک سرچ در گوگل به مطالب و محصولات دلخواه خود دست پیدا میکنند و حتی از طریق دیدگاه های دیگران مشاوره در کسب و کار خود و محصول مورد نظر خود میگیرند

امروزه که به دست آوردن داده ها حتی با یک گوشی و چند تا کلیک کردن این بر و اون بر بدست می آید هر سایتی برا افزایش درامد باید با مخاطب سرو کار داشته باشد و رضایت او را جلب کند

بازاریابی هدفمند به کمک تولید محتوا به مشتری داده های لازم را میدهد و و خریدار احساس خوبی نسبت به محتوای شما میگیرد و با مطالعه محتوای خاص شما به رضایت کامل می رسد

فواید تولید محتوا

آغاز این عمل به تناسب بقیه روش ها هزینه بسیار پایین تری را طلب میکند.می شود به چند روش که خودتان دوست دارید این روش را ساماندهی کرد.تو تولید محتوا اغلب به علم و اندکی به تحمل به سبب رسیدن به درامد باید توجه کرد ، تا اینکه به هزینه ها گزاف و سرسام آور توجه کنید.

بیشتر بخوانید:  دیجیتال مارکتینگ

محصول و برند برتر و پر قدرت شما سبب میشود تا مشتری به آسانی برند شما را بر دیگیر سر بداند و از شما خرید کند اگر شما جای پای خود را از این بابت سفت کرده باشید طرف مجبور و راغب به خرید از شما میشود.ولی با تولید محتوای مناسب و خاص برتری خود را نسبت به رقیبان خود به رخ مشتری میکشید و تمام زوایا و علایق مشتری و همچنین معرفی جامع و کامل محصول خود او را به طرف خود بکشانید و خودتان را به جای مشتری بگذارید و از دق دق ها و استرس خریدار بابت انتخاب محصول با خبر باشید و با تنظیم محتوای خوب او را در این امر راهنمایی کنید.

امروز افراد راحت طلب شده اند و به جای رفت و آمد های بیجا از این خیابان به آن خیابان از این مغازه به آن مغازه و همچنین صرفه جویی در زمان و نیز تنوع بسیار زیاد محصولات دست به دامان اینترنت و گوگل شده اند و با سرچ کردن آسان به هدف و خرید محصول خود می رسند.

امروزه مشتری دو گونه داریم

دسته ی اول مردمانی که در کوچه و بازار به خرید نیاز های خود می پردازند.

دسته ی دوم مردمانی مجازی که در سایت ها به نیاز های خود می پردازند.

شما با راه اندازی سایت و تولید محتوای مناسب در آن و سامان دادن به آن گویا غیر از مغازه خود یک مغازه مجازی دیگری هم دارید و به همین راحتی درامد شما دو برابر میشود و به یک نکته ی مهم دیگر هم در این امر باید توجه کرد که یک فرد مغازه دار و یا یک شرکت و برند تنها میتواند پاسخ مشتری های کوچه و خیابان اطراف خود را بدهد اگر خیلی در این کار خوب باشد نهایت می تواند از پس شهر خود براید و محصولات خود را به فروش برساند ولی با راه اندازی سایت و تولید محتوای مناسب میتواند محصول خود را خیلی فراتر از کوچه و محل و شهر خود ببرد و میتواند برند خود را کشوری کند و به تمام مردم محصول خود را بشناسند.

در جهان کنونی مبارزه بر سر بالا بودن بازدید کننده نخواهد بود ،بلکه هدف بالا بردن بازدید کننده هدف دار و جذب مخاطب با موضوع مربوط به کارتان خواهد بود.

با تولید محتوا توسط مجموعه افزا فروش خود را چند برابر کنید

اقسام محتوا

اول : متنی

دوم : عکس یا تصویر

سوم : فیلم یا ویدیو

چهارم : گرافیکی

پنجم : صدا یا صوتی

نوشته ، پادکست ، اینفوگرافی ، کتب الکترونیکی و … از مدل های تولید محتوا به شما می آیند.بستگی به سوژه و احتیاج بازدید کننده دارد که ما باید به نوع موضوع هر سایت محتوا را جدا کنیم و در اختیار مخاطب قرار دهیم.

بیشتر بخوانید:  آموزش دیجیتال مارکتینگ رایگان با 12 قدم [حرفه ای شوید] نکات 2019

چنانچه مخاطبین شما شخص های ماهر و چیره دست هستند به مطالب خلاصه و کپی اهمیتی نمیدهند و باید محتوایی خاص و قوی که در خور آن ها باشد در اختیارشان قرار دهیم،و بر عکس این مورد بالا اگرچه بازدید کنندگان شما افرادی هستند که سرشان شلوغ هست و مبتدی هستند بیشتر دوست دارند که از مطالب خلاصه و مفید و نیز بیشتر به صورت صدا و ویس استفاده کنند آن ها بیشتر با کبود وقت روبرو هستند و میخواهند در کوتاه ترین زمان نیاز خود را برطرف کنند.

از یک سو خیلی از مخاطبین ارتباط خوبی با فیلم میگیرند و خوی آن ها با دیدن ویدیو و کلیپ آمیخته شده است پس در نتیجه باید به سلیقه آن ها احترام گذاشت این مدل فایل ها را در محتوا استفاده کنید

مخاطب از ما چه چیزی میخواد ؟ یک سری پرسش در سر دارد که ما با تولید محتوای خوب به آن ها پاسخ خواهیم داد

مدل های محتوا را در بالا به شما عزیزان شناساندیم خب ما یا باید با سلیقه کاربران اشنا شویم و از هر یک از روش های بالا استفاده کنیم که کمی سخت هست و سلیقه ها مختلف است پس ما باید در تولید یک محتوای خوب با ترکیبی از روش های بالا استفاده کنیم.

بازاریابی تولید محتوا چیست؟

چه روشی در تولید یک محتوای خوب به کار گیریم؟

تولید محتوا - دیجیتال مارکتیگ -سئو

در تولید کردن یک محتوای موفق باید نکته های ذیل را توجه کرد :

۱ – از عنوان هایی دهن پر کن و فریبنده استفاده کنیم به طوری که طرف را وادار به دنبال کردن ما کند.

۲- در محتوای خود از کلید واژه استفاده کنیم یعنی باید بدانیم مطلبیم که سعی در نوشتن آن داریم افراد بیشتر چه کلماتی را برای پیدا کردن آن جستجو میکنند و ما در مطلب خود از آن کلمه کلیدی استفاد بکنیم.

۳ -ساده و قابل فهم بنویسیم به گونه ای که تمام مخاطبین با هر سن و سالی از آن بهره ببرند.

۴ – حتما از تصویر استفاده بکنیم چون باعث جذب مخاطب و همچنین رفع خستگی بازدید کننده هنگام خواندن محتوا میشود.

۵ – در پست و محتوای خود از لینک کردن بعضی کلمات مهم استفاده کنیم تا مخاطب به آن کلمات هم رجوع کند و نیز برای بالا بردن سئو پست مفید است.

 

تولید محتوا برای سایت خود را همین حالا شروع کنین

دیگر مطالب آموزنده افزا را از دست ندهید

آموزش بازاریابی محتوا

تحقیقات بازار به چه سوالاتی پاسخ می دهد؟

 

 

دیدگاهتان را بنویسید