طراحی لوگو و آرم تجاری
طراحی لوگو و آرم تجاری
استراتژی برند
استراتژی برند
هویت برند
هویت برند
Branding

خدمات برندینگ

امروز میخواهیم شما را با مفهوم برندینگ آشنا کنیم

 برندینگ یا معادل آن به انگلیسی branding را هنگامی که مشنوید یا جای می بینید اولین سوال که برایتان شکل میگیرد این است این مفهوم و معنا برندینگ چیست ؟ برای کلمه برندینگ branding تعریف های بسیار زیادی و جود دارد که هرکدام از این تعاریف معناهای متعدد و جدیدی برای شما دارند و میتواند شما را بسیار گیج کند ، ولی دقیقا معنی برندینگ چیست ؟ در چند سال گذشته برندینگ branding به عنوان نماد ، اسم ، مدلسازی و یا شعار کاربرد داشته است که تولیدات و محصول یک کمپانی و یا شرکت را تبلیغ می کرده است. برند نامی است که باعث تفاوت میان محصولات آن شرکت با تولیدات رقیبان خود میشود.

برند

اما اکنون برندینگ امروزه برندینگ در برابر گذشته مشکل تر و سخت تر شده و از این سو در بازاریابی ارزش خاصی یافته است. درصورتیکه خواسته باشیم که توضیح برندینگ را با توجه به  تعریفی که در قبل به ان اشاره کردیم بی‌ عیب‌ و نقص بیان کنیم، به این صورت میشود گفت که: برندینگ به معنای تصور جا گرفته در ذهن خریدار با محصول و تولیداتتان در صورت شنیده نام کمپانی و شرکت شما که ک نماد و رنگ چیزهای دیگر را شامل میشود.

 برای branding چه کارهایی را باید اجرا کند؟

برندینگ علاوه بر این که توانایی این را دارد که هدف از کسب و کارتان را شناسایی کند تا رقیبهایتان را برگزیند لیکن شما را یاری می کند تا بتوانید تک عرضه کننده ی راهکار برای مشکلهای ویژه در آن بخش باشید.

اهداف برندینگ چیست؟

۱- ابداع یک پیغام روشن

۲-  اثبات اعتبارتان

۳-  رابطه با بیننده و شنونده ی شما از راه محصول و تولیدهایتان

۴ – تشویق همگان برای خرید محصولاتتان

۵ – به وجود آوردن اعضا و خریداران با وفا

ابزار و وسایل برندینگ (branding)چیست و باید از چه مکان و زمانی شروع به کار کنیم؟

پروسه برندینگ ، در کتب اصول برند سازی هشت راهکار برای ایجاد یک برند خوب در دسترس مسئولان قرار گرفته تا  توسط آن با خریداران پیوند برقرار کنند و یک برند معتبر و قوی را به وجود آورند

اما در اینجا  اشاره کوتاهی به ان ۸ مورد کرده ایم :

 1. تبلیغ کردن تولیدات و محصولات
 2. پیوند همگانی بین مشتری و مسئول بازار یاب
 3. به انجام رساندن فروش
 4. فروختن بدون واسطه محصولات
 5. فروش خصوصی
 6. بسته بندی های محصولات
 7. پیشامدها و اسپانسر
 8. خدمات که میخواهید به خریداران ارائه کنند

اما امروزه با پیشرفت علم و صنعت ابزار و افزارهای بیشتری در مرجعهای جهانی گرد آورده اند که تحقیق و خواندن این راه و روشهای نو بی فایده نمی باشد.

افزارهای مورد نیاز برای ساختن یک برند(brand) معروف و معتبر

 1. برندینگ صوتی و آوازی
 2. برندینگ تصویری
 3. برندینگ چشمی
 4. ساخت و تولید محتوا
 5. سخت کوشی برند
 6. برندینگ پیشامد و تشریفات
 7. تبلیغ کردن زبانی

هرگز به طور دائم برندتان را تغییر ندهید زیر تغییر زیاد برند باعث سردر گمی مشتریان در هنگام خرید میشود.بهتر است برند (brand)خود را همیشه آپدیت نگه دارید و برندتان را طی گذشت زمان و طبق عکس العمل که از طرف خریدان دریافت می نمایید آن را به‌مرور بر اساس بازخوردهایی که از مشتریان دریافت می‌کنید، عوض کنید. در جریان تعویض مشخصه برند، همیشه به خاطر داشته باشید که باید برند پیشین که خریداران با آن آشنایی دارند با برند جدید مطابقت داشته باشد

خصوصیات منحصر به فرد و مزیت های برند خود را بیان کنید. در هر تجارتی برند هایی با دارایی بیشتری هستند که میتوانند آن حرفه را به سود خود در دست بگیرند

تلاش کنید در این زمان فکر خود را روی ارزش‌، خصوصیات و مزیت های محصولتان بگذارید و به خریداران از مزایا و ویژگیهای منحصر به فرد محصولتان، آن ویژگی و خصوصیاتی که متمایز از محصولات رقیبانتان است، اعلام کنید. شما با این کار میتوانید درآمد های بزرگ و زیاد آنها را کاهش دهید،شما را بینظیر، کند تا در نهایت محصول شما منتخب خریدار باشد.

همیشه برای خریداران با وفا خود ارزش قائل شوید این خریداران امکان دارد درباره ی برند و محصول شما در مکان های مختلف بنویسند،و یا این محصولاتتان را به آشنایان خود معرفی کنند در مجموع آنها میتوانند یک مبلغ برای تجارتتان باشند.اطمینان مشتریان به شما و محصولتان باعث میشود مشتری و در نتیجه فروش بیشتری داشته باشید. پس خریدانی که برند و محصولات تان را دوست دارند و نسبت به شما با وفا هستند با اهمیت باشید.

قصه برند (brand)و نحوه ی ایجاد آن داستان :

قصه ی برند از مهم ترین قسمتهای برندینگ در ایجاد ماهیت معنایی یک برند است. حکایت و داستان پیوسته قسمتی از راههای رابطه با افراد دیگر است. که این رابطه یا از راه موزیک و و یا گفتگو ، با معلوماتی که در ذات خود دارد عده ای را از سر تا سر جهان مجذوب خود کند.

چند قدم به منظور ساختن حکایت و قصه ای شایسته ی برند شما برای تجارت :

۱ – مضمون دلخواه برای قصه ی برند خود را بنویسید.

دو مطلب که در آغاز قصه ی برند باید حتما به آن اشاره کنیم ، اینکه اولا شما چه کسی هستید و خود را معرفی کنید و دوما تجارتتان چیست .

۲ – کوچکترین نکات مربوط به برندتان را مو به مو و به صورت تمام و کمال کامل شرح دهید .

زمان تعریف قصه ی برندتان این مطالب را لحاظ کنید :

۱- چرا محصول و تولیدات شما با ارزش است.

۲- در این داستان به این موضوع که این تولیدات مختص چه افرادی با چه گروه های سنی ، و آیا این محصولات مختص مردان یا زنان است اشاره کنید

۳ – از مطالب بدست امده و شرح های تحقیقاتی در مورد تولید یا فعالیتهای برندتان بهره بگیرید.

۴-  قصه ی برند خود را را ویژه و مخصوص کنید.

دیجیتال برندینگ چیست :

گونه ای از برندینگ (branding)می باشد که از عرصه اینترنت و سایت ها و فضاهای مجازی دیگر بهره برداری می کند ، از ترفند، راهکار و افزارهای دیجیتال برندینگ در راستای هدفمند کردن برقراری ارتباط برندتان استفاده کنید و در آخر شکل و عملکرد پسندیده تری از برندتان در عرصه ی دیجیتال خواهید داشت.

چنان چه تجارتتان تا امروز برند هماهنگ و متناسبی نداشته ، یا هر چیز که برند شما بر آن پایدار است را پسند نمی کنید، وقت ان رسیده است که برند سازی را از نو آغاز کنید در این راه با پرسشهای زیر جلو بروید تا هرچه با سوالات زیر پیش بروید تا هرچه بیشتر با نظر خریدارانتان آگاه شوید ، به این شکل میتوانید عملکرد برندینگ تجارتتان را با پیروزی پیش ببرید.

مشخص کنید خریداران چه چیزی از تجارتتان را بیشتر میپسندن و تعیین کنید مشتریان چه چیز کسب و کار شما را بیشتر دوست دارند. نقاط نیرو تجارتتان در چه چیزی است و برندتان را چه چیز معروف کرده است.
پیغام برندی را برای مشتریان ایجاد کنید و که شامل هدف هایی که برای مصرف کننده ی محصولات خود دارید باشد. یعنی آن چیزی که شما در ان شایسته تر هستید. پیغام برند معمولا بر پایه ی تعهدهایی که داده اید شکل میگیرد اینکه شما چه ضمانتی به مصرف کنندگان داده اید و ایا به این ضمانتتان عمل نموده اید.
مطمئن شوید که پیام ها تبلیغاتی شما با پیام برند تان یکی باشد. چنانچه مژده نوآفرینی محصولی را به خریداران داده اید مناسب نیست که در تبلیغ محصول از رنگ سیاه و خاکستری و رنگ های کسل کننده ی دیگر استفاده نمایید.
برای نحوه ی لباس پوشیدن و رفتار کارکنان تان استانداردی را تعریف کنید که از تعهد برندتان حمایت کند. و مطمئن شوید که آنها فهمیده اند برندتان چیست و از چه چیزی پشتیبانی می کند.
زیبایی های نمایشی خود را و همه ی آنچه که به کار گرفته اید از تبلیغ تا بسته ی خرید را در این کار بکار بگیرید .

برندینگ(brandig) معمولا از این جهت پیچیده می باشد که ناکامی و پیروزی آن به وسیله ی عکس العمل خریداران، بسته به کوششهای برندینگ و بازاریابی شما، آزموده می شود.
برند سازی باعث شکل گیری مالی شرکت و تجارت شما میشود،که این ثروت و دارایی محبوبیت برندتان را در دنیا شکل میدهد. درصورتی که برند شما شناخته شده نیست یا معروفیت اندکی در جامعه دارد، برندینگ و عملکردهای آن شما را یاری میدهد تا برندتان را به گوش شنونده برسانید و برند خود را معرفی کنید.

برندینگ میتواند باعث تفاوت و تمایز محصول و تولیداتتان با محصولات برند های دیگر شود، و تجارت را ترغیب به نگهداری این تفاوت ها کرده و از این راه خدمت رسانی و تولیدات شایسته تری را به جامعه ارائه دهد. در نتیجه تا زمان آن نگذشته عمل برندینگ تان را شروع کنید.

 دستاوردی که از یک برندینگ و برند سازی موفق به دست می آید

برند شایسته می‌تواند شرکت شما را از یک حریف کوچک در کار به یک حریف بزرگ و توانمند برای دیگر شرکتهای مبدل کند، اطمینان مشتریان را به شرکت تجاریتان افزایش دهد و امکان فروختن محصولاتتان را زیاد کند و در نتیجه کمپانی شما را به یک کمپانی موفق تبدیل میکند.

اسکات بِدبوری، مدیر انجام نایک و استارباکس می‌گوید: یک برند قصه یک شرکت است که به طور مداوم گفته می‌شود. یک برند شایسته برای تجارتتان بسازید و قصه ی تجارتتان را برای خریداران و مشتریان خود توصیف کنید.

یک برند(brand) شایسته به شما کمک میکند تا بتوانید مشتریان با وفاتر و بیشتری را برای کسب و کار خود به دست آورید.

 

ما می‌توانیم شما را برای رسیدن به موفقیت کسب و کارتان کمک کنیم.

دیگر مطالب برند و برندسازی

برندسازی به معنای گسترش ارزش ویژه برند با استفاده از کمپین تبلیغاتی و استراتژی‌های ترویجی است.

برندسازی به معنای ایجاد و افزایش سطح آگاهی و ترویج و تشویق شرکت به استفاده از استراتژی و تاکتیک‌هاست.